ANA SAYFA PERSONEL TEMİNİ ÖĞRENCİ TEMİNİ DUYURULAR

MSB | Millî Savunma Bakanlığı

Atatürk

MİLLÎ SAVUNMA BAKANLIĞI HAVA KUVVETLERİ KOMUTANLIĞI 2019 SÖZLEŞMELİ ER TEMİNİ

18.10.2019

MİLLİ SAVUNMA BAKANLIĞI HAVA KUVVETLERİ KOMUTANLIĞI 2019 SÖZLEŞMELİ ER TEMİNİMİLLİ SAVUNMA BAKANLIĞI HAVA KUVVETLERİ KOMUTANLIĞI 2019 SÖZLEŞMELİ ER TEMİNİ

1. Milli Savunma Bakanlığı Hava Kuvvetleri Komutanlığı "2019 Yılı Sözleşmeli Er Temini" faaliyeti 16 Ekim 2019 tarihinde başlamış ve başvuru şartlarını taşıyan tüm adaylar gruplar halinde seçim aşaması faaliyetlerine çağrılmıştır.
2. Başvuru şartlarını taşıyan;
a. Birinci grup adaylar 16-23 Ekim 2019 tarihlerinde,
b. İkinci grup adaylar ise 24 Ekim-15 Kasım 2019 tarihlerinde seçim aşaması faaliyetlerine çağrılmıştır.
3. Seçim aşaması faaliyetlerine çağrılan adaylar, sorgulama sayfasında belirtilen tarih ve saatte MSB Personel Temin Dairesi Başkanlığı (Cebeci/ANKARA) adresinde hazır bulunacaklardır.
4. Seçim aşaması faaliyetleri bir gün sürecektir.
 Seçim aşamaları;
a. Evrak Kabul
b. Fiziki Değerlendirme(boy ve kilo oranlarının kontrolü)
c. Fiziki Yeterlilik Testi
ç. Mülakat
d. Sağlık raporu ve güvenlik soruşturması işlemleri aşamalarından oluşmaktadır.
5. Adaylar başvuru kılavuzunda belirtilen belgeler ile birlikte e-devlet şifrelerini de beraberinde getireceklerdir.
6. Hafta sonlarına ve 28-29 Ekim 2019 tarihlerine sınav planlanmamıştır.
7. Sınav merkezi önünde güvenlik formu, dosya, zarf, gibi malzemeleri ücret karşılığı satmaya çalışanlara itibar etmeyiniz.
8. Fiziki Yeterlilik Testi için tüm adayların gelirken spor kıyafeti (Eşofman, spor şortu, spor fanilası, spor ayakkabısı vb.) getirmeleri gerekmektedir.
9. Adaylar Fiziki Yeterlilik Testine katılabilmek için tek hekimden (aile hekimi, kurum hekimi vb.) "adayın spor (şınav, mekik ve koşu) yapmasında sakınca bulunmamaktadır" onaylı hekim raporunu beraberinde getirecektir.
10. Adayların sınavlara gelirken belgelerinin aslı ile birlikte fotokopilerini de getirmeleri gerekmektedir. Ancak getirilen belgelerin asılları teslim edilmeyecek, adayın kendisinde kalacaktır.
11. Her türlü delici ve kesici alet, ateşli silah, büyük çanta/valiz, cep telefonu, cep telefonu için taşınabilir şarj ünitesi, harici bellek vb. eşyalar ile sınav merkezine giriş kabul edilmeyecektir.
12. Adayların başvuru şartlarını taşıyıp taşımadıkları, getirecekleri belgeler üzerinden kontrol edilecektir. Adayların başvuru şartlarını taşımadıkları anlaşıldığında veya evraklarının eksik/yanlış olduğu tespit edildiğinde, temin sürecinin hangi aşamasında olursa olsun işlemleri iptal edilecektir.
13. Seçim aşaması faaliyetlerine gelmeden önce ilgili açıklamaları ve başvuru kılavuzunu tekrar okuyunuz ve çağrıldığınız tarihi mutlaka bir kez daha kontrol ediniz.
14. Bu duyuru tebliğ niteliğinde olup adaylara ayrıca posta veya telefon ile sınav tarihi tebliğ edilmeyecektir.
15. MSB Personel Temin Dairesi Başkanlığında mülakat süresince adaylara bir öğün sabah kahvaltısı/kumanya verilecektir.
16. Başvuru kılavuzuna ulaşmak için tıklayınız...
17. Başvuru sonucunuzu görmek için tıklayınız...
UYARI: Başvuru kılavuzunda sınavlara gelirken evrak olarak yanınızda neler getireceğiniz listelenmektedir. İstenilen belgeler dışında belge talep edilmemektedir. Size ücret karşılığı evrak vermeye çalışanlara itibar etmeyiniz.
Karşılaştığınız sorunlarla ilgili olarak öncelikle https://personeltemin.msb.gov.tr genel ağ (internet) adresinde yer alan bölüme bakınız.
İlave sorularla ilgili irtibat numarası: 0 (312) 562 05 43
Belgegeçer (Fax) : 0 (312) 319 43 67