ANA SAYFA PERSONEL TEMİNİ ÖĞRENCİ TEMİNİ DUYURULAR

MSB | Millî Savunma Bakanlığı

Atatürk

KUVVET KOMUTANLIKLARINDA/MİLLÎ SAVUNMA ÜNİVERSİTESİNDE GÖREVLENDİRİLMEK ÜZERE 2022 YILI DIŞ KAYNAKTAN MUVAZZAF SUBAY ADAYI TEMİNİ ÇAĞRI İLANI

11.10.2022

KUVVET KOMUTANLIKLARINDA/MİLLÎ SAVUNMA ÜNİVERSİTESİNDE GÖREVLENDİRİLMEK ÜZERE 2022 YILI DIŞ KAYNAKTAN MUVAZZAF SUBAY ADAYI TEMİNİ ÇAĞRI İLANITÜRK SİLAHLI KUVVETLERİNE
KUVVET KOMUTANLIKLARINDA/ MİLLÎ SAVUNMA ÜNİVERSİTESİNDE
GÖREVLENDİRİLMEK ÜZERE
2022 YILI DIŞ KAYNAKTAN MUVAZZAF SUBAY ADAYI TEMİNİ

1. Millî Savunma Üniversitesine Dış Kaynaktan 2022 Yılı Öğretmen ve Mühendis Sınıfı Muvazzaf Subay Adayı Temini Seçim Aşaması Faaliyetleri;
    a. Fiziki Yeterlilik Testi (Spor) : 17-19 Ekim 2022 tarihlerinde,
    b. Mülakat                               : MSB.lığınca belirlenerek bilahare ilan edilecek tarihlerde yapılacaktır.
2. Seçim Aşaması Faaliyetlerine çağrılan adaylar, sorgulama sayfasında belirtilen tarihte, saat 08.00'de MEBS Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı (Mamak/ANKARA) adresinde hazır bulunacaklardır.
3. Başvuru şartlarını taşıyan adaylardan her sınıf kontenjanının 10 katı kadar aday ilgili ALES puanına göre sıralanarak sınavlara çağrılmıştır.
4. Sınav çağrısı için sınıf bazında taban puanlar belirlenmiştir. Belirlenen taban puanların altında puanı olan adayların ilgili tercihleri geçersiz sayılacaktır.
5. Seçim Aşaması Faaliyetleri,
    a. Evrak Kontrol,
    b. Fiziki Değerlendirme,
    c. Kişilik Değerlendirme Testi,
    ç. Fiziki Yeterlilik Testi (Spor),
    d. Sağlık Kurulu Raporu İşlemleri,
    e. Mülakat aşamalarından oluşmaktadır.
6. Tüm adayların sınavlara gelirken Fiziki Yeterlilik Testi için spor kıyafeti (Eşofman, spor şortu, spor fanilası, spor ayakkabısı vb.) getirmeleri gerekmektedir.
7. Spor yapmasında sakınca bulunmadığına dair tek hekim raporu getirmeyen adaylar "Fiziki Yeterlilik Testi" ne alınmayacaklardır.
8. Adaylar, seçim aşamalarına gelirken e-devlet şifreleri mevcut olacak ve Başvuru Kılavuzunda belirtilen belgeleri beraberinde getireceklerdir.
9. Adayların sınavlara gelirken belgelerinin aslı ile birlikte fotokopilerini de getirmeleri gerekmektedir. Ancak getirilen belgelerin asılları teslim edilmeyecek, adayın kendisinde kalacaktır.
10. Cep telefonu ile sınav merkezine giriş kabul edilmeyecektir.
11. Adayların başvuru şartlarını taşıyıp taşımadıkları, getirecekleri belgeler üzerinden kontrol edilecektir. Adayların başvuru şartlarını taşımadıkları anlaşıldığında veya evraklarının eksik/yanlış olduğu tespit edildiğinde, temin sürecinin hangi aşamasında olursa olsun adaylıkları sonlandırılacaktır.
12. Seçim aşaması faaliyetlerine gelmeden önce ilgili açıklamaları ve başvuru kılavuzunu tekrar okuyunuz ve çağrıldığınız tarihi mutlaka bir kez daha kontrol ediniz.
13. Sınav merkezine girişten itibaren yapılan tüm uyarılara uyarak belirli bir disiplin içinde hareket edilmesi, sosyal mesafenin korunması önem arz etmektedir.
14. Bu duyuru tebliğ niteliğinde olup adaylara ayrıca posta veya telefon ile sınav tarihi tebliğ edilmeyecektir.
15. Taban Puanlar ve Getirilmesi Gereken Belgeleri "Duyuruya İlişkin Dosyalar" kısmından ulaşabilirsiniz.
16. Başvuru sonucunuzu E-devlet şifrenizle giriş yaptıktan sonra Tercihlerim menüsü altından öğrenebilirsiniz. Giriş yapmak için tıklayınız.
Karşılaştığınız sorunlarla ilgili olarak öncelikle https://personeltemin.msb.gov.tr genel ağ (internet) adresine bakınız.
İlave sorularla ilgili irtibat numarası : 0 (312) 562 05 43
Belgegeçer (Fax)                                 : 0 (312) 319 43 67
Duyuruya İlişkin Dosyalar