Atatürk

MSB MİLLİ SAVUNMA ÜNİVERSİTESİ 2018 YILI ASKERİ ÖĞRENCİ TEMİNİ

21.06.2018

TIKLAYINIZ       MSB MİLLÎ SAVUNMA ÜNİVERSİTESİ 2018 YILI ASKERİ ÖĞRENCİ TEMİNİ


1.    MSB Milli Savunma Üniversitesi 2018 Yılı Askeri Öğrenci Temini kapsamında 02 Temmuz - 10 Ağustos 2018 tarihleri arasında yapılacak olan Seçim Aşaması Faaliyetleri için aday çağrıları planlanmıştır.

2.    Başvuran adaylar, tercih ettikleri okul ve puan türleri göz önüne alınarak en yüksek puandan başlayarak sıralanmıştır.

3.    Şehit / Gazi çocuğu olan adaylardan; puanı belirtilen en düşük puanın %90'ı ve fazlası olan adaylara da Şehit-Gazi Kontenjanından çağrı yapılmıştır.

4.    Hava Harp Okulu adayları "Psikomotor Testi" ve "Öğrenci Seçme Uçuşuna" katılacakları için birinci tercihi HHO olan adaylar arasından sayısal puanına göre en yüksek puandan başlayarak sıralanmıştır.

5.    Bando Astsubay Meslek Yüksekokulu Çağrı Esasları:

    a. Herhangi bir okul ve puan türünden çağrı listesine giren adayların tercihleri arasında Bando Astsubay Meslek Yüksekokulu olanlar, Müzik Yeteneği ve Müzik Bilgisi Seviye Tespit Sınavına gireceklerdir.

b.    Herhangi bir okul ve puan türünden çağrı listesine giremeyen adaylardan;

(1)    Güzel Sanatlar veya Konservatuar Lisesi kaynaklı adaylardan 120 ve üstü puan alanlar,

(2)    İlk iki tercihinden biri Bando Astsubay Meslek Yüksekokulu olan adaylardan 150 ve üstü puan alanlar,

yalnız Bando Astsubay Meslek Yüksekokulu adayı olarak sınavlara çağrılmıştır.

c.    Müzik Yeteneği ve Müzik Bilgisi Seviye Tespit Sınavına girecek adaylar enstrümanlarını yanlarında getireceklerdir. (Piyano ve bateri hariç)

6.    Okul ve puan türüne göre çağrı yapılan en düşük aday puanlarını görmek için tıklayınız.
7.    Seçim Aşaması Faaliyetlerine çağrılan adaylar, sorgulama sayfasında belirtilen tarih ve saatte KARA HARP OKULU KOMUTANLIĞI (BAKANLIKLAR/ANKARA) adresinde hazır bulunacaklardır.
8.    Seçim Aşaması Faaliyetleri;
    a. 1'inci gün: Evrak Kontrolü, Fiziki Değerlendirme, Kişilik Değerlendirme Testi, Psikomotor Testi (Sadece Hava Harp Okulu adayları için) ve Fiziki Yeterlilik Testi.
    b. 2'nci gün: Mülakat, Müzik Yeteneği ve Müzik Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (Bando Astsubay Meslek Yüksekokulu için) ve Hastane Sevk aşamalarından oluşmaktadır.
    c.  Fiziki Yeterlilik Testi için tüm adayların gelirken spor kıyafeti (Eşofman, spor şortu, spor fanilası, spor ayakkabısı vb.) giyinmiş olarak gelmeleri gerekmektedir.
    ç.  Hafta sonlarına sınav planlanmamıştır.
9.    Adayların sınavlara gelirken getirmesi gereken belgeleri görmek için tıklayınız.
10.    Adayların başvuru şartlarını taşıyıp taşımadıkları, getirecekleri belgeler üzerinden kontrol edilecektir. Adayların başvuru şartlarını taşımadıkları anlaşıldığında veya evraklarının eksik/yanlış olduğu tespit edildiğinde, temin sürecinin hangi aşamasında olursa olsun işlemleri iptal edilecektir.
11.    Seçim aşaması faaliyetlerine gelmeden önce ilgili açıklamaları ve başvuru kılavuzunu tekrar okuyunuz ve çağrıldığınız tarihi mutlaka bir kez daha kontrol ediniz.
12.    Seçim aşaması faaliyetlerine katılacak erkek adaylar 01 Temmuz-19 Ağustos 2018 tarihleri arasında Kredi Yurtlar Kurumunun belirlemiş olduğu Hacı Bayram-ı Veli Erkek Öğrenci Yurdundan istifade edebileceklerdir. Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.
13.    Kara Harp Okulu Komutanlığında sınavlar süresince adaylara yemek ve su ikramında bulunulacaktır.
14.    Bu duyuru tebliğ niteliğinde olup adaylara ayrıca posta veya telefon ile sınav tarihi tebliğ edilmeyecektir.

15.    Başvuru Kılavuzuna ulaşmak için tıklayınız...

16.    Velilerimizi bilgilendirmek amacıyla hazırlanan sunuma ulaşmak için tıklayınız

17.    Başvuru sonucunuzu görmek için tıklayınız... 

Karşılaştığınız sorunlarla ilgili olarak öncelikle personeltemin.msb.gov.tr genel ağ (internet) adresine bakınız.

İlave sorularla ilgili irtibat numarası         : 0 (312) 562 05 43
Fax (Belgegeçer)                    : 0 (312) 319 43 67