Atatürk

MİLLİ SAVUNMA BAKANLIĞI NAM VE HESABINA SAĞLIK BİLİMLERİ ÜNİVERSİTESİNE ASKERİ ÖĞRENCİ TEMİNİ 2' NCİ SEÇİM AŞAMALARI SONUÇ DUYURUSU (02 Eylül 2019)

02.09.2019

MİLLİ SAVUNMA BAKANLIĞI NAM VE HESABINA SAĞLIK BİLİMLERİ ÜNİVERSİTESİNE ASKERİ ÖĞRENCİ TEMİNİ 2' NCİ SEÇİM AŞAMALARI SONUÇ DUYURUSU (02 Eylül 2019)MİLLİ SAVUNMA BAKANLIĞI NAM VE HESABINA SAĞLIK BİLİMLERİ ÜNİVERSİTESİNE ASKERİ ÖĞRENCİ TEMİNİ 2' NCİ SEÇİM AŞAMALARI SONUÇ DUYURUSU (02 Eylül 2019)


 Değerli Adaylarımız;

1. Milli Savunma Bakanlığı nam ve hesabına Sağlık Bilimleri Üniversitesine yerleştirilen adayların (Ankara ve İstanbul Sağlık Bilimleri Üniversitesini kazanan tüm adaylar) ikinci seçim aşamaları 24-25 Ağustos 2019 tarihleri arasında MEBS Okl.ve Eğt.Mrk.K.lığı MAMAK/ANKARA' da icra edilmiştir.

2. Sağlık raporu işlemleri devam etmektedir. "ASKERİ ÖĞRENCİ OLUR" veya "DİĞER FAKÜLTELERDE ASKERİ ÖĞRENCİ OLUR" kararlı sağlık raporu alan adaylar kayıt hakkı elde edeceklerdir.

3. "DİĞER FAKÜLTE ASKERİ ÖĞRENCİ OLAMAZ" kararlı rapor alan adayların hak kaybına uğramamaları için "2019 YKS YÜKSEK ÖĞRETİM PROGRAMLARI VE KONTENJANLARI KILAVUZUNU" dikkatle okumaları ve alt tercihlerine yerleşebilme, ek yerleştirme hakkı verilmesi ve bir sonraki yıl yerleşememiş aday olarak değerlendirilmeleri için kılavuzun MADDE 4.3. esaslarına göre ÖSYM Başkanlığı' na dilekçeleri ile müracaat etmeleri gerekmektedir.

4. Adayların eksik evrak olması halinde işlemlerini kolayca tamamlamaları için kayıt yaptırmaya gelirken e-devlet şifreleri ile gelmeleri tavsiye edilmektedir.

5. Adayların üniversiteye kesin kayıt işlemleri intibak eğitimi sonunda yapılacak yemin töreni sonrasında yapılacaktır.

6. Okullara kayıt işlemleri Kara Harp Okulu Fakülte ve Yüksek Okullar Komutanlığı/ ANKARA?da yapılacaktır. Kayıtlar ile ilgili duyuru ve getirilmesi gereken belgeler için TIKLAYINIZ...

2' NCİ SEÇİM AŞAMALARI SONUÇLARINA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ...