ANA SAYFA PERSONEL TEMİNİ ÖĞRENCİ TEMİNİ DUYURULAR

MSB | Millî Savunma Bakanlığı

Atatürk

DZ.K.K.LIĞINA 385 ve 386'NCI DÖNEM YEDEK ASTSUBAY KAYNAĞINDAN MUVAZZAF ASTSUBAY TEMİNİ SONUÇ İLANI

06.12.2022

DZ.K.K.LIĞINA 385 ve 386'NCI DÖNEM YEDEK ASTSUBAY KAYNAĞINDAN MUVAZZAF ASTSUBAY TEMİNİ SONUÇ İLANIDZ.K.K.LIĞINA 385 ve 386'NCI DÖNEM YEDEK ASTSUBAY KAYNAĞINDAN MUVAZZAF ASTSUBAY TEMİNİ SONUÇ İLANI

 Değerli Adayımız;
 1. Dz.K.K.lığına 385. ve 386. dönem yedek astsubay kaynağından muvazzaf astsubay teminine ait sınıflandırma/yerleştirme faaliyeti tamamlanmıştır.
 2. Seçim aşamaları neticesinde herhangi bir sınıfta ''Asil'' olarak sınıflandırılan/yerleştirilen adayların kesin kayıt ve eğitim için 09 Ocak 2023 tarihinde 08:00-10:00 saatleri arasında Karamürselbey Eğitim Merkezi Komutanlığına (Altınova-Yalova) katılış yapmaları gerekmektedir. Belirtilen tarih/saatte resmi mazereti olmaksızın katılış yapmayan adayların adaylıkları sonlandırılarak yerine ''Yedek'' adaylar çağrılacaktır. Belirtilen tarih/saatten önce katılış yapılamayacaktır.
 3. ''Asil'' adayların belirtilen tarihte eğitim birliğine katılmaması durumunda, 10-11 Ocak 2023 tarihleri arasında ''Yedek'' adaylara telefon ile çağrı yapılacaktır. Kendisine telefon ile çağrı yapılan yedek adayların ise en geç
13 Ocak 2023 tarihinde 08:00-10:00 saatleri arasında eğitime katılması gerekmektedir. İhtiyaç halinde yedek aday çağırma işlemi son olarak 17 Ocak 2023 tarihinde yapılacaktır.
 4. Kayıt işlemleri tamamlanan adaylar müteakiben 'Temel Askerlik ve Deniz Astsubaylığı Anlayışı Kazandırılması Eğitimi'ne alınacaktır. Eğitimin 09 Haziran 2023 tarihinde tamamlanması planlanmaktadır.
 5. Halihazırda silah altında bulunan adaylar, birliklerinden erken terhis işlemine tabi tutularak ve hizmet durum çizelgesi hazırlanarak kesin kayıt/eğitime gönderilecektir.
 6. Güvenlik Soruşturması devam eden adaylardan haklarında ''Olumsuz'' karar verilenlerin ilişikleri eğitim esnasında kesilecektir.
 7. Kesin kayıt/eğitim için;
 a. İstenen belgeler;
   (1) Nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi (2 adet),
   (2) 6 adet vesikalık fotoğraf,
   (3) İkametgâh ilmuhaberi (e-devlet sisteminden alınmış olabilir) (2 adet),
   (4) Adli Sicil Raporu (e-devlet sisteminden alınmış olabilir) (2 adet),
   (5) Terhis Belgesi veya Askerlik Durumu Gösterir Belge (e-devlet sisteminden alınmış olabilir) (2 adet),
   (6) Mezuniyet Belgesi (e-devlet sisteminden alınmış olabilir) (2 adet),
   (7) Varsa Lisansüstü Eğitim Belgesi (e-devlet sisteminden alınmış olabilir) (2 adet),
   (8) Varsa Yabancı Dil Sonuç Raporu,
   (9) Varsa Şehit/Gazi Yakını Olduğunu Gösterir Belge.
   (10) Bir önceki işyerinden (varsa) SGK ayrılışlarının yaptırılması.
  b. Kayıt işlemleri için istenen yukarıdaki belgeler mavi plastik telli dosya içerisinde ve yukarıda belirtilen sıraya göre hazırlanarak getirilecektir. (Belgeler delinmeyecek her biri şeffaf dosyalara konularak mavi plastik telli dosyaya yerleştirilecektir).
   c. Getirilecek malzemeler: Pijama takımı, eşofman takımı (koyu renk), spor çantası (koyu renk), spor ayakkabısı, spor şortu (mavi veya lacivert), spor fanilası (mavi, lacivert veya beyaz), iç çamaşırı (beyaz), tıraş malzemeleri (elektrikli malzemeler ve ustura hariç), banyo malzemeleri, çorap (siyah ve beyaz), spor çorabı (beyaz), terlik, diş fırçası/macunu, not defteri, kalem, alışveriş ihtiyaçları için düşük limitli kredi kartı/banka kartı.
  ç. Cep telefonu getirilecekse; askercell hatlı, kamerasız, kayıt özelliği olmayan şekilde olacaktır.
Eğitim Birliği : Karamürselbey Eğitim Merkezi Komutanlığı
        Altınova/Yalova
Telefon No : 0 226 462 83 10 (Dahili: 3512-3520)

Sonuç İlanınızı görmek için tıklayınız.