Atatürk

ÖĞRETMEN VE MÜHENDİS SINIFI SUBAY TEMİNİ SEÇİM AŞAMALARINA ÇAĞRI DUYURUSU

13.06.2018

DuyuruMİLLİ SAVUNMA BAKANLIĞI ÖĞRETMEN VE MÜHENDİS SINIFI SUBAY TEMİNİ

1.    Kuvvet Komutanlıklarına Öğretmen ve Mühendis Sınıfı Subay Temini Seçim Aşaması Faaliyetleri 18 - 22 Haziran 2018 tarihlerinde yapılacaktır.
2.    Seçim Aşaması Faaliyetlerine çağrılan adaylar, sorgulama sayfasında belirtilen tarih ve saatte MEBS Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı Mamak/ANKARA adresinde hazır bulunacaklardır. Belirtilen tarihte seçim aşamasına gelmeyen adayların adaylıkları sonlandırılacaktır.
3.    Adaylar sadece bir branştan sınava gireceklerdir. Bu nedenle birden fazla tercihi uygun görülen adaylar hangi branştan sınava girmek istiyorlarsa o sınavın yapılacağı gün seçim aşaması faaliyetlerine geleceklerdir.
4.    Seçim Aşamaları
    1'inci gün      : Kayıt-Kabul, Fiziki Değerlendirme ve Fiziki Yeterlilik Testi.
    2'nci gün    : Mülakat ve Hastane Sevk işlemleri
    Fiziki Yeterlilik Testi için tüm adayların gelirken spor kıyafeti (Eşofman, spor şortu, spor fanilası, spor ayakkabısı vb.) getirmeleri gerekmektedir.    
    Pazartesi günü yapılacak sınavlar saat 10.00'da, Salı, Çarşamba, Perşembe ve Cuma günü yapılacak olan sınavlar ise 08.00'da başlayacaktır.
5.    Fiziki Yeterlilik Testine katılabilmek için adayların tek hekimden (Aile hekimi, Toplum Sağlığı Merkezi, SGK ile anlaşmalı Tıp Merkezleri ve Polikliniklerden) "adayın spor yapmasında sakınca olmadığına dair rapor" alarak, ilgili rapor ile sınava gelmesi gerekmektedir. Bu raporu olmayan adaylar Fiziki Yeterlilik Testine katılamayacaktır.
6.    Adaylar Başvuru Kılavuzunda belirtilen belgeleri beraberinde getireceklerdir.
7.    Kılavuzda yüksek lisans yapıyor olma şartı olan branşlar için seçim aşamalarına gelen adaylar öğrenci belgelerini yanlarında getireceklerdir.
8.    Adayların belgelerinin aslı ile birlikte fotokopilerini getirmeleri, asıl belgelerini teslim etmemeleri önem arz etmektedir.
9.    Cep telefonu ile sınav merkezine giriş kabul edilmemektedir. Sınava gelirken cep telefonu getirilmeyecektir.
10.    Adayların başvuru şartlarını taşıyıp taşımadıkları, getirecekleri belgeler üzerinden kontrol edilecektir. Adayların başvuru şartlarını taşımadıkları anlaşıldığında veya evraklarının eksik/yanlış olduğu tespit edildiğinde, temin sürecinin hangi aşamasında olursa olsun işlemleri iptal edilecektir.
11.    Seçim aşaması faaliyetlerine gelmeden önce ilgili açıklamaları ve başvuru kılavuzunu tekrar okuyunuz ve çağrıldığınız tarihi mutlaka bir kez daha kontrol ediniz.
12.    Bu duyuru tebliğ niteliğinde olup adaylara ayrıca posta veya telefon ile sınav tarihi tebliğ edilmeyecektir.
13.    Seçim aşaması faaliyetleri süresince adaylara öğle yemeği verilecektir.14.    Başvuru kılavuzuna ulaşmak için tıklayınız...
15.    Başvuru sonucunuzu görmek için tıklayınız...

İlave sorularla ilgili irtibat numarası     : 0 (312) 562 05 43
Fax (Belgegeçer)                : 0 (312) 319 43 67